Tarp „Civinity“ įmonių vadovų – stiprios ir ambicingos moterys

2023.03.08

Tarp „Civinity“ įmonių vadovų – stiprios ir ambicingos moterys

Kovo 8-ąja minima Tarptautinė Moters diena simbolizuoja kovą už žmogaus teises, įskaitant  lygias karjeros galimybes tarp vyrų ir moterų. Stipri lyčių lygybė yra dalis „Civinity“ strateginių socialinių tikslų, numatytų 2023-2025 metų Tvarumo strategijoje, kurią įmonė ketina pristatyti artimiausiu metu. „Civinity“ džiaugiasi, kad būtent aktyvus moterų įtraukimas į vadovaujančias pozicijas yra ne tik ateities tikslas, bet jau kurį laiką sėkmingai veikianti praktika įmonės Lietuvos bei užsienio padaliniuose.

Į sėkmę ­– per patirtį

Vilija Zapalskienė, „Civinity LT“ ir „Civinity Solutions“ direktorė pasakoja, kad inžinerija – techninė sritis, tad dauguma padalinių vadovų čia yra vyrai, tuo tarpu valymo padaliniams vadovauja moterys. Vis dėlto, kaip sako pati V. Zapalskienė, sukaupusi daugiau nei 15 metų vadovavimo patirties, šioje sudėtingoje srityje ji tvirtai stovi ant kojų:

„Vadovu gali būti tikrai ne kiekvienas, tačiau tai nulemia ne lytis, o įgyti gebėjimai, patirtis versle bei tam tikri asmenybės bruožai. Rezultatai tiesiog turi būti pasiekti, o kas tai padarys – vyras ar moteris – neturi reikšmės. Be to, kaip yra užrašyta padėkoje, kurią gavau iš mūsų akcininkų, „Pagarba neperkama – ji užsitarnaujama“.

Būtent pagarba, teigia V. Zapalskienė, yra vienas kertinių vadovo sėkmės elementų, o tai pelnyti galima per patirtį, nuoširdumą ir atitinkamą vadovavimo stilių.

„Jauni žmonės kartais klausia manęs, kaip jiems užsitarnauti pagarbą kolektyve, ir aš visada atsakau, kad tai pasiekti galima tik per savo žinias“, – sako vadovė. Ji taip pat priduria, kad ypač svarbu turėti stiprią komandą atskirose, ja tikėti ir pasitikėti, o tos komandos kelias į sėkmę – skaidrumas ir aiškus tikslų suformavimas.

„Sakant tiesą, žmonės tavimi tiki ir eina kartu iki galo, kad ir kas bebūtų. Turi būti vedlys, laivo kapitonas – rūpintis savo darbuotojais, nepamiršti pasidomėti, kuo kiekvienas gyvena, suprasti ir atjausti, jei ištinka bėda, o kartais ir pamokyti, pasidalinti patirtimi. Taip pat padeda geras humoras. Galiausiai, reikia mokėti klausytis, priimti grįžtamąjį ryšį.

Vieninga, nekintanti, ilgalaikė komanda einanti drauge ar lengvesniais, ar sunkesniais laikais ir žinoma visuomet pasiekianti užsibrėžtus ambicingus tikslus“, – tai yra didžiausias vadovo įvertinimas sako V. Zapalskienė.

Iššūkiai ne gąsdina, o motyvuoja

Tuo tarpu ypač moteriška komanda sudaro Latvijoje veikiančio „Civinity Solutions“ padalinio kolektyvą, kuriam vadovauja Inna Gladčenko. Šios moters rankose – įmonė, teikianti komercinių ir visuomeninių pastatų priežiūros paslaugas, įskaitant valymo bei inžinerinių sistemų montavimą, priežiūrą ir remontą. Pasak vadovės, šiame darbe nei viena diena nėra tokia pati, kaip vakar, reikia spręsti daug skirtingų problemų vienu metu ir tai daryti ypač greitai. Taip pat svarbu nuolat jausti ir suprasti, kas vyksta komandos viduje, rinkoje ir apskritai pasaulyje.

„Būti moterimi-lydere tokioje industrijoje reiškia, kad turi nusistatyti ir išlaikyti aukštus standartus – būti stipria, protinga, atkaklia, tuo pačiu nepamirštant ir natūralaus moters įgimto žavesio, siekiant savo tikslų. Milijonai moterų visame pasaulyje šiandien mokosi profesijų, kurios anksčiau buvo laikomos vyrų sritimi, ir sėkmingai vadovauja komandoms. Moterys sugeba parodyti, kad gali pasiekti tiek pat daug ir būti tokios pat sėkmingos, kaip ir vyrai, – sako I. Gladčenko, būtent rutinos nebuvimą ir užduočių įvairovę savo darbe mylinti labiausiai. – Lyderystė man reiškia geriausio pavyzdžio rodymą savo komandai, gebėjimą įkvėpti kitus, mokymą veikti efektyviausiai bet kokioje situacijoje, o ištikus sunkioms akimirkoms – nepasiduoti.“

Tikėti ir pasitikėti

Prie įmonės plėtros prisidėjusi Virgeda Jackaitė yra „Civinity Engineering UK“ direktorė, padaliniui vadovaujanti nuo 2020 m., kai įmonė įžengė į Didžiosios Britanijos rinką. Anksčiau V. Jackaitė dirbo FinTech srityje, kur, kaip ir statybų sektoriuje, dominavo vyrai.

„Vyrai ir moterys turi skirtingas savybes, kurios versle yra svarbios. Vyrai mažiau vadovaujasi emocijomis ir gali greičiau priimti sprendimus, tuo tarpu moterys labiau linkusios įsigilinti į detales, užmegzti glaudesnį ryšį su kolegomis. Manau, kad visada yra reikalingas miksas, ką šiuo metu ir turime „Civinity“ grupėje. Pas mus dirba puikios įmonės vadovės moterys: „Civinity Lietuva“ direktorė Vilija Zapalskienė, „Civinity Engineering“ projektavimo skyriaus vadovė Oksana Petrošienė, o Latvijos vadovų komandą apskritai sudaro daugiausia moterys – „Civinity Solutions“ vadovė Inna Gladčenko, „Civinity Solutions“ teisės skyriaus vadovė Inese Volodina bei „Civinity Namai“ gyvenamųjų namų valdymo ir pardavimo skyriaus vadovė Nora Birkena.

Kalbant apie vadovo pareigas, manau, kad viskas priklauso nuo to, kaip žmogus pats jaučiasi savo pozicijoje. Svarbiausia pasitikėti savimi ir savo komanda, aiškiai žinoti, ką darai, tačiau jeigu to pasitikėjimo nėra, gali būti sudėtingiau“, – teigia vadovė.

V. Jackaitė taip pat priduria, kad įmonių grupėje jaučiasi tarpusavio palaikymas. Štai, pavyzdžiui, „Civinity Engineering“, pabaigus montavimo darbus, siūlo priežiūros paslaugas „Civinity Solutions“ komandai Lietuvoje, o jei patys pritrūksta darbininkų, visada gali kreiptis į kolegas, dirbančius bendrovėje „Valandinis“. Pasak vadovės, ši bendrystė dar labiau sustiprėjo, kai visi susibūrė naujame biure Vilniuje.

„Be atsakomybių paskirstymo ir tikėjimo, kad komanda gali atlikti užduotis, vadovas yra žmogus, užimantis aukštą poziciją, bet ne lyderis, kuris pasieks aukštus rezultatus. Esu įsitikinusi, kad kokybiški tarpusavio santykiai ir komandinis darbas gali daug daugiau nei vienas žmogus“, – sako V. Jackaitė.

Civinity Solutions Civinity Solutions