„Civinity“ ruošiasi vasarai: pradeda gyvenamųjų teritorijų tvarkymą

2023.04.19

„Civinity“ ruošiasi vasarai: pradeda gyvenamųjų teritorijų tvarkymą

Pasibaigus žiemos šalnoms, šią savaitę „Civinity“ pradeda pavasario darbus, kurių metu, kaip ir kasmet, bus tvarkomi daugiabučių pastatų kiemai. Siekiant užtikrinti gražią ir funkcionalią Vilniaus gyventojų namų aplinką, bus tvarkoma augalija, pasirūpinta šiltuoju sezonu reikalingomis jos priežiūros priemonėmis, atnaujinama veja. Artimiausiu metu numatoma sutvarkyti dešimties daugiabučių namų teritorijas.

„Kiekvieną pavasarį vykstame apžiūrėti teritorijų, įvertiname, kaip atrodo mūsų želdiniai praėjus žiemai. Kur reikia, formuojame augalus, apkarpome žiemą gražiai žydėjusias, tačiau pavasarį jau sudžiūvusias smilgas ar hortenzijas. Paskui laukia ravėjimo, žemės purenimo ir tręšimo darbai, mulčiavimas, kartais reikia apgenėti ar atsodinti neišgyvenusius augalus. Taip pat prižiūrime žolę – pašaliname rudeninius lapus, surenkame iš po sniego pasirodžiusias šiukšles, sušluojame smėlį“, – pasakoja „Civinity“ aplinkos priežiūros ekspertė Liudmila Dementenko.

Apgalvotai parenkama augalija

Kad daugiabučių namų gyventojai savo kiemuose galėtų džiaugtis spalvinga ir estetiška augalija, rūpinasi patyrę „Civinity“ specialistai, kurie kryptingai specializuojasi aplinkos apželdinimo srityje.

„Vienoje komandoje dirba apie dešimt žmonių, kurie puikiai išmano savo darbą. Vilniaus senamiestyje stovi paveldo namai, todėl ten ypač svarbu atsakingai įvertinti, ką galima sodinti ir ko ne. Be to, čia nėra itin didelių plotų. Štai, pavyzdžiui, Bokšto gatvėje esančiame kieme pagrindinis augalas yra žemaūgė pušis. Kai kuriose kitose mūsų prižiūrimose teritorijose auga tik gėlynai. Čia, gegužės viduryje, kasmet sodiname vienmečius augalus ir atsižvelgiame į jų spalvingumą ir žydėjimo laiką, kad pasibaigus vienų augalų žydėjimui, prasidėtų kitas“, – miesto apželdinimo subtilybėmis dalinasi ekspertė.

Pasak L. Dementenko, „Civinity“ komanda visada pasiruošusi padėti savo klientams, o taip pat ir atliepti skubius pagalbos prašymus, kurių kartais sulaukia šalia įprastų savo darbų:

„Kartais mūsų pagalbos paprašo senamiestyje filmavimo projektus vykdančios kompanijos. Tokiais atvejais turime per porą dienų priimti sprendimus, kaip apželdinti reikiamą plotą, nupirkti augalus ir juos pasodint.

Taip pat į mus kreipiasi bendruomenių pirmininkai arba patys gyventojai prašydami paskolinti įrankius savarankiškam savo kiemų tvarkymui. Reikiamas priemones suteikiame nemokamai, išvežame sugrėbtus lapus“.

Svarbu pasirūpint veja

Dar vienas iš pirmųjų pavasarinės apžiūros metu atliekamų darbų – laistymo sistemų, kurios yra svarbi išmaniųjų namų dalis, patikrinimas. Žiemos metu atjungtos sistemos yra paruošiamos naujo sezono naudojimui, užtikrinant, kad veja ir augalija bus reguliariai drėkinamos.

„Kadangi Vilnius yra žalias miestas, praktiškai kiekvienas mūsų prižiūrimas daugiabutis turi žalią veją. Iššūkiai yra tokie, kad ne kiekviena veja yra lygi ir vienoda, kai kurie pastatai stovi ant šlaito, todėl prireikia atitinkamos technikos ir papildomų organizacinių darbų. Kitos vejos įrengtos ypač arti automobilių stovėjimo zonų, todėl organizuojame transporto priemonių patraukimą, apie tai gyventojus informuodami iš anksto“, – pasakoja Justinas Laurinavičius, „Civinity“ įmonės „Pastatų meistrai“ vadovas.

Pasak J. Laurinavičiaus, kaip dažnai pjaunama žolė priklauso nuo konkretaus objekto, o šie darbai vykdomi pagal kasmet sudaromus tvarkaraščius. „Jeigu gyventojas nori sužinoti, kada bus pjaunama veja jo gyvenamo pastato teritorijoje, visą informaciją gali gauti mūsų skambučių centre“, – užtikrina vadovas.

Papildomas dėmesys terasoms

Už aplinkos priežiūrą atsakinga „Civinity“ komanda prižiūri ne tik kiemus, bet ir daugiabučių gyventojų ypač mėgstamas bendras terasas, statomas aukštesniuose namų aukštuose. Tokiose erdvėse norint atsiskirti nuo kaimynų, bet tuo pačiu ir pagyvinti aplinką, įrengiama ne tvora, o, pavyzdžiui, tujų juosta. Vis dėl to, dėmesį atkreipia vadovas, terasose auginamus medžius prižiūrėti ypač svarbu.

„Architektai noriai projektuoja žalias pertvaras ir mes taip pat skatiname jas įsirengti, šiais laikais vazonuose sodinami netgi dekoratyviniai beržai. Tačiau kiekvienas medis šaltuoju sezonu yra linkęs mesti lapus, kurie, jei laiku nesutvarkyti, gali užkišti terasose esančius lietvamzdžius, taip užtvindant visą stogą. Todėl periodiškai reikia pasirūpinti ne tik medžiais, bet ir pravalyti pačias lietaus sistemas“, – pasakoja J. Laurinavičius.

Pasak J. Laurinavičiaus, atliekant kasmetinę inventorizaciją, komanda įvertina ne tik augalų, bet ir viso kiemo, būklę, siekiant užtikrinti kuo malonesnę aplinką gyventojams:

„Pavyzdžiui, automobilių stovėjimo vietose kartais lieka tepalų žymės, kurias išvalome specialiu būdu. Apskritai stengiamės bet kokius defektus pastebėti anksčiau nei mūsų klientai – šiuo tikslu turime tam tikrus įrankius, kurie mums padeda užbėgti problemoms už akių. Jeigu įmonės darbuotojas eina keisti vamzdžio ir pastebi kieme nukritusias sūpynes ar nulūžusį medelį, jį nufotografuoja ir, naudojantis aplikacija, įkelia į mūsų sistemą“.